We don't have this item in stock right now, but 10 more are on the way and should arrive in a couple weeks.
Plant Details
| Category | Vegetable & Fruit |
| Botanical Name | Solanum lycopersicum 'Lemon Boy' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - High Sun (4-6 hours) |
| Water | High |
| Mature Height | 48 to 72 in |
| Mature Spread | 36 to 48 in |
| Rec. Spacing | 24 to 36 in |
| Growth Rate | Moderate |
| Bloom Time | Non-Flowering |
| Bloom Color | Yellow |
| Maintenance | Medium |
| Hardiness Zones | 10A - 11B |
| Leaf Retention | Annual |
| Attracts | Bees |
| Resistant To | Diseases |
| Tolerates | Drought, Heat |
| Pet Friendly | No |