We don't have this item in stock right now, but 10 more are on the way and should arrive in a couple weeks.
Plant Details
| Category | Vegetable & Fruit |
| Botanical Name | Solanum lycopersicum 'Super Fantastic' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - High Sun (4-6 hours) |
| Water | High |
| Mature Height | 4 to 5 ft |
| Mature Spread | 18 to 24 in |
| Rec. Spacing | 24 to 36 in |
| Growth Rate | Rapid |
| Bloom Time | Summer |
| Bloom Color | White |
| Maintenance | Medium |
| Hardiness Zones | 3A - 10B |
| Leaf Retention | Annual |
| Attracts | Bees |
| Resistant To | Diseases |
| Tolerates | Drought, Clay Soil, Heat |
| Pet Friendly | No |