We don't have this item in stock right now, but 20 more are on the way and should arrive in a few weeks.
Plant Details
| Category | Vegetable & Fruit |
| Botanical Name | Solanum lycopersicum 'Brandywine' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - High Sun (4-6 hours) |
| Water | High |
| Mature Height | 4 to 6 ft |
| Mature Spread | 24 to 36 in |
| Rec. Spacing | 24 to 36 in |
| Growth Rate | Moderate |
| Bloom Time | Non-Flowering |
| Bloom Color | White |
| Maintenance | Medium |
| Hardiness Zones | 2A - 13B |
| Leaf Retention | Annual |
| Attracts | Bees, Butterflies |
| Tolerates | Heat |
| Pet Friendly | No |