We're not sure exactly how many we have in stock, but will find out for you.
6 more are on the way and should arrive any day now.
Plant Details
| Category | Vine |
| Botanical Name | Mandevilla hybrid 'Sunpa 6172' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - High Sun (4-6 hours) |
| Water | Medium |
| Mature Height | 18 to 24 in |
| Mature Spread | 18 to 24 in |
| Rec. Spacing | 18 to 24 in |
| Growth Rate | Rapid |
| Bloom Time | Summer |
| Bloom Color | Orange |
| Maintenance | Medium |
| Hardiness Zones | 10A - 11B |
| Leaf Retention | Evergreen |
| Attracts | Hummingbirds |
| Tolerates | Heat |
| Pet Friendly | No |