We currently have 4 in stock.
Plant Details
| Category | Vine |
| Botanical Name | Mandevilla hybrid 'Sunmandesurise' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - High Sun (4-6 hours) |
| Water | Medium |
| Mature Height | 18 to 24 in |
| Mature Spread | 2 to 3 ft |
| Rec. Spacing | 18 to 24 in |
| Growth Rate | Rapid |
| Bloom Time | Summer |
| Bloom Color | Orange, Pink, Yellow |
| Maintenance | Medium |
| Hardiness Zones | 10A - 11B |
| Leaf Retention | Evergreen |
| Attracts | Bees, Birds, Butterflies, Hummingbirds |
| Resistant To | Deer |
| Tolerates | Freeze, Heat |
| Pet Friendly | No |