We don't have this item in stock right now, but 4 more are on the way and should arrive in the next week.
Plant Details
| Category | Vine |
| Botanical Name | Mandevilla 'Madinia Coral Pink' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - High Sun (4-6 hours) |
| Water | Medium |
| Mature Height | 18 to 24 in |
| Mature Spread | 18 to 24 in |
| Rec. Spacing | 18 to 24 in |
| Growth Rate | Rapid |
| Bloom Time | Summer |
| Bloom Color | Pink, Coral |
| Maintenance | Medium |
| Hardiness Zones | 10A - 11B |
| Leaf Retention | Evergreen |
| Attracts | Bees, Butterflies, Hummingbirds |
| Tolerates | Heat |
| Pet Friendly | No |