We're not sure exactly how many we have in stock, but will find out for you.
32 more are on the way and should arrive any day now.
Plant Details
| Category | Perennial |
| Botanical Name | Fragaria 'Everbearing' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - High Sun (4-6 hours) |
| Water | Medium |
| Mature Height | 6 to 12 in |
| Mature Spread | 1 to 2 ft |
| Rec. Spacing | 12 to 18 in |
| Growth Rate | Moderate |
| Bloom Time | Spring, Summer, Fall |
| Bloom Color | White |
| Maintenance | Low |
| Hardiness Zones | 4A - 9B |
| Leaf Retention | Deciduous |
| Attracts | Bees, Birds, Butterflies |
| Resistant To | Rabbit, Deer, Diseases |
| Tolerates | Freeze, Drought, Clay Soil, Heavy Shade, Dry Soil, Wet Soil, Heat |
| Pet Friendly | Yes |