We're not sure exactly how many we have in stock, but will find out for you.
6 more are on the way and should arrive any day now.
Plant Details
| Category | Shrub |
| Botanical Name | Euonymus fortunei 'Moonshadow' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - High Sun (4-6 hours) |
| Water | Medium |
| Mature Height | 12 to 24 in |
| Mature Spread | 2 to 3 ft |
| Rec. Spacing | 18 to 24 in |
| Growth Rate | Moderate |
| Bloom Time | Non-Flowering |
| Bloom Color | Green |
| Maintenance | Medium |
| Hardiness Zones | 5A - 9B |
| Leaf Retention | Evergreen |
| Attracts | Bees, Birds, Butterflies, Moths |
| Resistant To | Deer, Diseases |
| Tolerates | Drought, Clay Soil, Heavy Shade, Dry Soil, Heat |
| Pet Friendly | No |