We don't have this item in stock right now, but 6 more are on the way and should arrive in a few weeks.
Plant Details
| Category | Rose |
| Botanical Name | Rosa 'BAIbox' |
| Sunlight | Full Sun (6+ hours) - Partial shade (2-4 hours) |
| Water | Medium |
| Mature Height | 24 to 36 in |
| Mature Spread | 3 to 4 ft |
| Rec. Spacing | 24 to 36 in |
| Growth Rate | Moderate |
| Bloom Time | Spring, Summer, Fall |
| Bloom Color | Pink, Yellow, Multi-Colored |
| Maintenance | Medium |
| Hardiness Zones | 4A - 9B |
| Leaf Retention | Deciduous |
| Attracts | Bees, Butterflies, Moths |
| Resistant To | Diseases |
| Tolerates | Clay Soil, Heat |
| Pet Friendly | No |